niedziela, 22 lipca 2012

WRONG

"Wrong" w reżyserii Quentina Dupieuxa był pierwszym filmem, który obejrzałam podczas rozpoczynającego się święta międzynarodowego filmu we Wrocławiu. Od początkowych minut do samego końca projekcji siedziałam z ogromem różnych, czasami sprzecznych emocji. Był efekt oburzenia, zaskoczenia i zniesmaczenia okraszony przede wszystkim humorem, który doprowadził mnie nawet do łez ;-)


To surrealistyczny obraz przenoszący nas do świata zwykłego obywatela Dolpha - pokazujący jego świat i otaczających go ludzi, funkcjonujących w oparach absurdu w ogóle go nie zauważając. Niby zwykła historia, której głównym tematem jest zaginięcie psa i jego poszukiwania okazuje się niekoniecznie zwykła i niekoniecznie normalna.Świetnie dobrana obsada aktorska (odtwórcy głównej roli należą się duże brawa) oraz wplecione śmieszne gagi w efekcie dały sztukę filmową bazującą na bezsensownych epizodach występujących bohaterów. Nie mogę zdradzać szczegółów - powiem tylko, że motyw z "fazą siódmą", "wędrówki kupy" czy historia z kelnerką pozostaną jeszcze na długo niezapomniane :-))

A tutaj krótka zapowiedź tej wyjątkowej produkcji:


Wiem, że nie ma już biletów na projekcję - wierzę jednak, że "Wrong" doczeka się pokazu w kinach lub będzie dostępny na DVD. Polecam !Zdjęcia: materiały prasowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz