Art

Halina Mrożek - Beyond Fashion

Sztuki na moim blogu zdecydowanie mniej, ubolewam nad tym faktem i zamierzam się poprawić. Nie dlatego, że nie bywam i nie podziwiam. Czasami nie czuję się jednak na tyle mocna w temacie by rozprawiać o wizji autora i samego miejsca.

Kiedy sztuka spotyka się z modą - a tak jest w przypadku wystawy Haliny Mrożek pisać jest mi zdecydowanie łatwiej.  Ze wspomnianą autorką spotkałam się (nie osobiście, miała swoich przedstawicieli) w Galerii Sztuki Współczesnej WINDA w Krakowie. "Beyond Fashion" - rzeźba w modzie to wystawa zorganizowana w ramach XIII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION.

Nietypową wystawę cechują ekstremalne konstrukcje i eksperymenty z materiałami. Z pewnością nie są to projekty do wykorzystania w życiu codziennym na ulicy, ale z pewnością odnajdą się na scenie, w mediach czy przy sesjach zdjęciowych.  Gniecenia, zakładki i misternie układane pojedyncze elementy zachwycają od pierwszego spojrzenia. Każdy model jest odrębnym projektem tworzącym indywidualną historię. Gratuluję autorce niesamowitego artyzmu i uzewnętrznienia swoich wizji w tak wyjątkowej rzeźbie.
Z niecierpliwością czekam na kolejny performance Haliny Mrożek, a wszystkich zainteresowanych zachęcam do śledzenia fanpaga Halina Mrożek Fashion. Z pewnością wystawa będzie miała swoje tournee po innych miastach naszego kraju - zachęcam i polecam, nie tylko entuzjastom mody i sztuki.Zdjęcia: materiały własneEDYTA  DUDUŚ


Młoda, ładna, zdolna - myślę, że te trzy przymiotniki będą pomocne Edycie w dalszej karierze, czego jej szczerze życzę !

Prezentuję sylwetkę Edyty, którą znam od kilku lat, ale dopiero od niedawna poznałam ją od strony artystycznej.
Widziałam jej kilka obrazów, które wywarły na mnie duże wrażenie brakiem dosłowności i kolorystyką, która do mnie przemawia.
W minioną sobotę  miałam przyjemność być na wernisażu kolaży Edyty - "Sztukonotatki z opowiadań Olgi Tokarczuk. Impresje rysunkowe", których inspirację stanowiła twórczość Olgi Tokarczuk.
Miłym akcentem wieczoru oprócz możliwości oglądania prac Edyty i jej samej była również obecność Olgi Tokarczuk wzruszonej faktem, że jej prace mogą dla kogoś stanowić źródło inspiracji.
Wystawę można oglądać do 23 września 2011. Art Cafe Kalambur, Wrocław, ul. Kuźnicza 29a


Inne prace Edyty dostępne wirtualnie na jej stronie http://edytadudus.carbonmade.com/ oraz "namacalnie" w Galerii ARTTRAKTna Placu Solnym/róg Ofiar Oświęcimskich we Wrocławiu.


Fotoreportaż z wernisażu - na początku pięknie uśmiechająca się sama artystka - Edyta
                       Zdjęcia: K. Kuzborska, T. Słowiński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz