poniedziałek, 20 lutego 2012

Gum not just for chewing

Z czym kojarzy się guma ? Moje pierwsze skojarzenia to guma do żucia, do skakania, gumowe rękawiczki, kalosze, lateks. Niszę w innym zastosowaniu tego tworzywa znalazła marka Melissa, która zaczęła produkować pachnące obuwie z gumy. Co roku firma wypuszcza na rynek modele wyprodukowane we współpracy ze znanymi projektantami. 


Mieliśmy już duet z Jeanem Paulem Gaultierem, Vivienne Westwood, Zaha Hadid czy Jasonem Wu. Czasami są to klasyczne fasony jak balerinki czy czółenka, czasami jest trochę zabawnie i oryginalnie, gdy można na nogę włożyć futurystyczną formę przypominającą geometryczne bryły. Buty cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie i mają swoich fanów zarówno wśród małych jak i dużych klientów. 
Jednak nie tylko buty są najważniejsze dla Melissy - Concept Store w Sao Paulo powinien być przykładem dla innych marek jak wnętrze sklepu powinno być integralne z produktem tam sprzedawanym. 


Flagowy sklep został tak zaprojektowany, aby być stale aktualizowany o nowe grafiki, zarówno na elewacji zewnętrznych i wewnętrznych ścian co trzy miesiące. Pojawiając się tam co jakiś czas możemy zastać całkiem inne grafiki na ścianach, które łagodzą, bądź potęgują efekt futurystycznego wnętrza. Interesujące są miejsca w których sklep eksponuje buty. Oprócz standardowych stoliczków główną uwagę odwiedzającego skupiają białe "kokony" zwisające z sufitów. Wykonane z plastikowego tworzywa, zakończone szklaną kulą, oświetlają od środka umieszczony w nim but. Duża przestrzeń, jasne kolory i nowoczesny design sprawiają, że jest to miejsce do którego chętnie się wraca.


Jeśli bliżej Wam do Nowego Yorku niż Sao Paulo to nic straconego - tam też Melissa zadbała o klientów otwierając firmowy sklep. Może nie jest już taki przestrzenny i kolorowy, ale również zachwyca pomysłowością i architekturą formy.
Więcej zdjęć, informacje i adresy na stronie MelissyJeśli chcecie być na bieżąco z nowinkami firmy polubcie ich stronę na Facebooku.
Zdjęcia: materiały prasowe - Melissa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz