piątek, 7 czerwca 2013

Halina Mrożek - Beyond Fashion

Sztuki na moim blogu zdecydowanie mniej, ubolewam nad tym faktem i zamierzam się poprawić. Nie dlatego, że nie bywam i nie podziwiam. Czasami nie czuję się jednak na tyle mocna w temacie by rozprawiać o wizji autora i samego miejsca.

Kiedy sztuka spotyka się z modą - a tak jest w przypadku wystawy Haliny Mrożek pisać jest mi zdecydowanie łatwiej.  Ze wspomnianą autorką spotkałam się (nie osobiście, miała swoich przedstawicieli) w Galerii Sztuki Współczesnej WINDA w Krakowie. "Beyond Fashion" - rzeźba w modzie to wystawa zorganizowana w ramach XIII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION.

Nietypową wystawę cechują ekstremalne konstrukcje i eksperymenty z materiałami. Z pewnością nie są to projekty do wykorzystania w życiu codziennym na ulicy, ale z pewnością odnajdą się na scenie, w mediach czy przy sesjach zdjęciowych.  Gniecenia, zakładki i misternie układane pojedyncze elementy zachwycają od pierwszego spojrzenia. Każdy model jest odrębnym projektem tworzącym indywidualną historię. Gratuluję autorce niesamowitego artyzmu i uzewnętrznienia swoich wizji w tak wyjątkowej rzeźbie.
Z niecierpliwością czekam na kolejny performance Haliny Mrożek, a wszystkich zainteresowanych zachęcam do śledzenia fanpaga Halina Mrożek Fashion. Z pewnością wystawa będzie miała swoje tournee po innych miastach naszego kraju - zachęcam i polecam, nie tylko entuzjastom mody i sztuki.Zdjęcia: materiały własne4 komentarze:

 1. Znamy, lubimy! Szkoda, że nie miałam okazji oglądać na żywo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu - jeśli będziesz miała kiedyś okazję - polecam. Zdjęcia nie oddają tego artyzmu i potęgi jaką jest wyobraźnia artysty ! Ja wciąż jestem pod wielkim wrażeniem :-)

   Usuń
 2. Bardzo, bardzo !! Ostatnie zdjęcie, poezja...

  OdpowiedzUsuń