piątek, 25 stycznia 2013

The power of fire

Za oknem piękna biel widoczna na każdym krzaczku i drzewku. Jako niepoprawna wielbicielka przyjemnego ciepła odczuwam ciągłą potrzebę dogrzewania. Kominek to oprócz grubej kołdry, ciepłych bamboszków lub kożucha jedna z opcji przetrwania minusowych temperatur. Nie tylko istotne jest jego rozgrzane wnętrze - tak samo ważne są  walory estetyczne, które w ostatnich latach zmieniły się diametralnie - ku uciesze architektów i dekoratorów wnętrz.
Palenisko najczęściej kojarzy się z domkiem, drewnem i dymem unoszącym się z komina. Tak jest i do tej pory, jednak od kilkunastu lat również lokatorzy mieszkań mogą cieszyć się jego urokiem. Wersja bio łączy w sobie kilka zalet - drewno staje się zbędne, nie śmierdzi, nie grozi zadymieniem, w opcjach zaawansowanych też ogrzeje :-)
 I co najważniejsze - stanowi przykuwający uwagę element dekoracyjny każdego wnętrza.Chwilowo nie mam możliwości bycia szczęśliwą posiadaczką kominka, mam jednak nadzieję, że kolejny sezon zimowy przywitam siedząc i patrząc się na czerwono-żółte płomienie. Póki co napawam się widokiem modeli tradycyjnych i nowoczesnych, próbując dokonać wyboru tego idealnego - co muszę przyznać nie jest łatwym zadaniem....

Opcja aranżacji kominka w łazience to już szczyt marzeń, ale tak naprawdę nigdy nie wiadomo :-)

Zdjęcia: net

7 komentarzy:

 1. Uwielbiam kominki! Chyba wszystkie wersje mi się podobają - może z wykluczeniem tej super-futurystycznej i tej bardzo "chata bacy" ;) Ale prócz tego przygarnęłabym każdy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To miło, że rozumiesz mój zachwyt nad nimi :-) Zdjęć ciekawych kominków mam wiele, musiałabym podzielić tego posta na wiele części, żeby je wszystkie pokazać ;-)

   Usuń
 2. @Kelly: Masz rację, wszystkie są ciekawe, ten futurystyczny również - wyobraź sobie prostokątny dom z betonu, szkła i elementów drewnianych. Na ścianach beton architektoniczny - w takim miejscu nawet ten futurystyczny byłby idealny i dawałby ciepło całemu pomieszczeniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Milena - beton architektoniczny to element, który z pewnością w przyszłości chciałabym u siebie mieć ! A opisany dom bardzo pasuje do moich preferencji :-)

   Usuń
 3. Dopiero teraz tu trafiłam! Piękne wnętrza, cudowne zdjęcia! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiekny wystroj! zazdroszcze

  OdpowiedzUsuń