niedziela, 11 grudnia 2011

Christmas market in Wrocław

Okres świąteczny to czas, który również może kojarzyć się z modą - modą na świąteczne ozdoby. Gwiazdki i gwiazdeczki, aniołki, bałwanki, dzwoneczki, choinki i inne symbole pojawiają się w witrynach sklepów, w naszych domach oraz w reklamach telewizyjnych. Myślę, że zapach świeżej choinki, cynamonowych pierniczków i świecących lampek na drzewku nie tylko na mnie robią wrażenie. Świąteczne piosenki i miły nastrój towarzyszą w tym czasie wielu osobom. Dzisiaj miałam okazję być w miejscu, które świąteczną atmosferą "zaraża" każdego.


Jarmark świąteczny we Wrocławiu swoim ogromem i ilością pięknych rzeczy na niejednej twarzy wywołuje uśmiech. To miejsce w którym promuje się polskie wyroby oraz czasami zapomniane rzemiosła takie jak np: kowalstwo.
To tutaj w kilku zakątkach uśmiecha się do nas kolorowy krasnal lub zaskakuje piękną formą lodowa rzeźba.

Jednak to kilkumetrowa choinka stojąca w centralnym miejscu wrocławskiego rynku zwraca na siebie uwagę najbardziej. Ma ona swoich zwolenników jak i przeciwników - jednak jej popularność ciągle nie maleje.Inne polskie miasta w różny sposób dekorują swoje rynki i ulice - świąteczny Wrocław z pewnością warto zobaczyć. Z roku na rok coraz więcej jarmarcznych kramów i atrakcji. Nawet mroźna pogoda nie jest w stanie zniechęcić tłumnie przybywających mieszkańców i gości.

Zdjęcia: materiały prywatne

2 komentarze:

  1. Całkiem przyjemna ta wrocławska choinka :) Wstyd przyznać, że we Wrocławiu byłam tylko raz i to "przelotem". Wycieczkę planuję już od dawna, ale jak tylko przyjdzie wiosna (chyba, że zima nie będzie tak okropna, jak rok czy dwa lata temu), to na pewno go odwiedzam! Nawet, jeśli już nie będzie ozdób ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kelly - Wrocław ma zawsze swój urok - ozdoby są tylko tzw. "wisienką na torcie". Ja osobiście bardzo też lubię Kraków i Poznań i ubolewam, że jestem tam bardzo, bardzo rzadko ;-(

    OdpowiedzUsuń