niedziela, 9 października 2011

Interiors - Glamping

Czy spanie pod namiotem może być glamour ? Zdecydowanie tak ! Jeszcze do niedawna namiot i camping kojarzył się z niewielkim miejscem i brakiem wygody. Moda na glamping (glamour+camping) zapoczątkowana w USA, Francji i Anglii powoli zaczyna się przenosić do innych krajów i  kontynentów. 


Wiele osób planując wakacje myśli nie tylko o ciekawych i pięknych miejscach w których chciałoby wypocząć, ale przede wszystkim myśli o wygodzie. Przyjemny hotel, chętnie z basenem, ciepłe klimaty i przygotowane łóżko z czystą pościelą - to główne kryteria przyszłych wczasowiczów.

A co z odpoczywaniem na łonie natury ? Piknik - dlaczego nie ? Ale wakacje ? Jak już odłożymy pieniądze na wymarzone wakacje - w naszych planach namiot, menażka i wspólne łazienki są na dalekim planie.
Idea glampingu powoli zmienia myślenie nawet bogatych mieszczuchów. Bo czy można się oprzeć urokowi wielkiemu, przestrzennemu namiotowi w którym jest dosłownie wszystko ?


Piękne aranżacje, wnętrza czasami "dopieszczone" lepiej niż w niejednym pokoju hotelowym to właśnie połączenie wypoczynku na świeżym powietrzu z luksusowymi warunkami. Błotniste pola kempingowe ustępują miejsca eleganckim namiotom, karawanom i małym przyczepom.  Dywany, miękkie atłasowe podusie i gustowne meble to tylko niektóre z udogodnień, które tam zastaniemy. Śpiwory, maty i cały ekwipunek turystyczny będą już zbędne - ciuchy, portfel z pieniędzmi i dobry nastrój nam wystarczą ;-))


W Polsce ta forma wypoczynku jest jeszcze nieznana - wierzę jednak, że wkrótce i do nas moda z Zachodu (jak zawsze z lekkim opóźnieniem) dotrze. 
Myśląc o przyszłych wakacjach może warto się zastanowić nad spędzeniem urlopu w wyjątkowym miejscu jakim może być glamping.

Miejsca w których można wypoczywać znajdziecie tutaj: www.goglamping.netwww.glampinggirl.com  i www.goglamourcamping.com.

Zdjęcia:  eco-lodgebrejeira.com, Sergio Azenha, net


3 komentarze:

  1. Jestem zauroczona! Rewelacja. Tak to można wypoczywać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja jestem zachwycona glampingiem w Portugalii i już myślę o wakacjach w przyszłym roku ;-))

    OdpowiedzUsuń
  3. Czy ktoś wie gdzie można kupić taki namiot? anna

    OdpowiedzUsuń