środa, 14 września 2011

Interiors - Gosia Baczyńska Atelier

O pięknych i inspirujących wnętrzach mogłabym napisać książkę ;-). W dzisiejszej odsłonie przedstawiam atelier polskiej projektantki Gosi Baczyńskiej. O samej projektantce napiszę przy okazji prezentacji kolekcji.

Wnętrze tak jak projekty Gosi jest starannie przemyślane i zaaranżowane z dbałością o najmniejszy detal. Projekt butiku jest autorstwa Pani Baczyńskiej, zrealizowany przez biuro architektoniczne z Wrocławia.
Atelier - to stylistyka przełomu XIX i XX wieku, kontrastowe zestawienie industrialnych betonowych ścian ze sztukaterią. Charakterystycznym elementem całości są schody, które zrodziły się z pomysłu przeniesienia wzoru koronki na stalowe schody przy pomocy techniki cięcia laserem.
Na pierwszy rzut mamy wrażenie, że znajdujemy się w ascetycznym pomieszczeniu (surowe ściany, strop, schody), które wygląda jak niedokończone. Stalowe rury wentylacyjne i widoczna instalacja elektryczna dodatkowo potęgują to wrażenie.
Surowość tą przełamuje jednak duży, kryształowy żyrandol, długie zasłony/kotary w oknach, oryginalne lady jubilerskie i witryna z początku XX wieku,  piękne donice oraz dębowa, drewniana podłoga.
Oprócz standardowej kolekcji Gosi Baczyńskiej możemy tam również zakupić buty Nicholasa Kirkwooda (pisałam o nim wcześniej) - ustawione w przezroczystych  prostokątach oraz biżuterię Toma Binns-a i Gosha Jewellery.

Ten butik jest przykładem spójności - mamy tutaj nie tylko dbałość o kosztowne stroje - równie istotne jest miejsce w którym one się znajdują.
Jest to też pewną konsekwencją ekskluzywności - jeśli płacimy po 3 tys. plus za sukienkę to jako Klient wymagamy również ekskluzywności we wnętrzu w którym te luksusy są sprzedawane.
Nie można również zapomnieć o obsłudze, która zawsze jest wizytówką firmy - ale o tym przy okazji innego posta (nie wiem jaka jest u Gosi Baczyńskiej-zakładam, że high level - postaram się niedługo sprawdzić ;-))

Atelier mieści się w Warszawie przy ul. Floriańskiej 6 (na Pradze). Warto się tam wybrać ze względu na walory estetyczne - niezależnie od tego czy mamy zamiar coś kupić.
Dla mnie jest to wnętrze najwyższych lotów -  światowy poziom !

Zdjęcia: gosiabaczynska.com/pl/

2 komentarze:

  1. ...hmmm tylko dlaczego niewykończone wnetrza mają być ładne. Wiadomo wszystko kwestia gustu. Jednak moim zdaniem, znacznie trudniej zrobić ciekawe wnętrza faktycznie je wykańczając. W przypadku takich "niewykończonych" wnętrz, tak naprawdę prawie nie ważne co się zrobi , a będzie dobrze.
    Wnętrze jak najbardziej pasuje do galerii, (nie przyciąga wzroku - mozna skupić uwagę na wystawie :)) punktów usługowych (stosunkowa łatwość utrzymania) itp. , broń boże jako wnętrza domu - zero domowego, ciepłego klimatu, znudzi sie po miesiącu.

    OdpowiedzUsuń